Dynamika růstu cen nemovitostí u nás příliš nepolevuje. Opomeneme-li teď její příčiny, je dobré alespoň zmínit důsledky. Jakkoliv je průměrná cena metru čtverečního "jen" o přibližně 22 procent vyšší než na konci roku 2008, mnoho začínajících rodin má už teď problémy sehnat důstojné bydlení.

Vysoké hypotéky také omezují pracovní mobilitu. Zaměstnanci kvůli nim ochotněji snášejí příkoří současného zaměstnání, než aby se vydali za nejistotou nové zkušební doby. Přidejme k tomu fakt, že některé oblasti zejména v Praze již nikdy nebudou pro běžného člověka dostupné, jako i to, že tlak na kvalitu novostaveb se zřetelně snížil.

V článku se dále dozvíte

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.