Vláda v Řecku plní úkoly svých mezinárodních věřitelů mnohem lépe, než původně měla. Primární přebytek řeckého rozpočtu by letos mohl dosáhnout tří procent hrubého domácího produktu, což je jeden z nejlepších výsledků v Evropě. Primární přebytek je klíčovým ukazatelem, jestli daná země zvládá žít "za své". Vyjadřuje rozdíl mezi příjmy a výdaji rozpočtu bez nutnosti splácet staré dluhy.

Řecku se daří lépe vybírat daně, což byl v této zemi tradičně problém. "Činnost řecké daňové správy se zlepšila," konstatuje ve svém hodnocení Evropská komise. Zároveň připomíná, že "řecká ekonomika opět roste a oživení podle očekávání ještě zesílí". Letos Brusel Řecku předpovídá růst přes 1,5 procenta, příští rok by to mělo být ještě o procento více.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.