Oficiálně to skoro nikdo v sociální demokracii neřekne, ale v politických kuloárech zní stále častěji jméno politika, který má v současnosti největší šanci stanout v čele zdecimované ČSSD − tímto politikem má být pětašedesátiletý hejtman Kraje Vysočina a poslanec Jiří Běhounek. Jak silná je jeho pozice, se ukáže v neděli, kdy v Hradci Králové zasedají desítky sociálních demokratů z širšího vedení strany. Vůbec poprvé se tu členové budou bavit o tom, proč ČSSD ve volbách tak výrazně propadla a jak z toho ven.

"Stále více převládá názor, že on je tím pravým mužem pro tyto chvíle," uvedl pro HN jeden z vysoce postavených členů ČSSD. Podobná slova znějí také od některých dalších vlivných funkcionářů strany. O angažmá hejtmana však část ČSSD uvažuje v první fázi jen na rok, protože stále počítají s tím, že by na řádném sjezdu na jaře roku 2019 volili vedení přímo, tedy se všemi členy strany.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.