Zájem Čechů o zahraniční dovolené je letos rekordní. Ve srovnání s loňskem přestávají mít strach z teroristických útoků a díky rostoucím platům a ekonomice mají na cestování více peněz. Podle předběžných údajů Českého statistického úřadu meziroční růst české ekonomiky dosáhl ve třetím čtvrtletí pěti procent. Je tak nejvyšší za poslední dva roky.

"Přes cestovky letos vycestovalo kolem dvou a půl milionu Čechů. Nárůst počtu prodaných zájezdů může být až 15 procent proti loňsku. Letošní výsledek je nejlepší v historii," říká Jan Papež, mluvčí Asociace cestovních kanceláří.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • "Letošní výsledek je nejlepší v dosavadní historii," říká Jan Papež, mluvčí Asociace cestovních kanceláří.
  • Podle něho celý trh vzrostl meziročně o 15 procent.
  • Tržby cestovních kanceláří se letos pohybují mezi 20 a 23 miliardami korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.