Místo taxametru mobilní aplikace a místo nepříjemného překvapení z konečného účtu za cestu předem odsouhlasená částka. Pravidla pro podnikání v taxislužbě se v Česku mají brzo změnit tak, aby odpovídala podmínkám 21. století. Novelu zákona, která bude platit jak pro klasické taxikáře, tak pro služby typu Uber, chystá ministerstvo dopravy.

"Vývoj jde dopředu a my situaci na trhu nemůžeme uměle zakonzervovat. Služby jsou tu přece hlavně pro cestující, nikoliv pro jejich provozovatele," zdůvodňuje v rozhovoru pro HN končící ministr dopravy Dan Ťok z ANO.

Hlavní roli v taxislužbě mají nově hrát aplikace v mobilním telefonu. Na principu, že si přes internet objednáte vůz a aplikace vám dopředu vypočítá, kolik bude jízda stát, dnes stojí služby typu Uber nebo Liftago. Obdobně mají v budoucnu fungovat i u vozů taxi. "Současní taxikáři si musí zvyknout, že cestující chce znát dopředu cenu a nechce být nemile překvapený až při placení," vysvětluje Ťok.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?