Centrum Prahy se nevylidňuje. Změnila se ale skladba jeho obyvatel. Více než pětinu rezidentů tvoří cizinci. Historické jádro opouštěly v posledních dekádách ve vlnách rodiny. Naopak senioři zůstávají a život v centru Prahy přitahuje mladé, dobře placené lidi.

Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) usiluje o to, aby byli lidé dlouhodobě žijící v centru města z různých sociálních vrstev. Bydlení je ale drahé a řešení není jednoduché, shodují se, odborníci z IPR Tomáš Brabec (T. B.) a Filip Foglar (F. F.).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V centru Prahy bydlí už deset let zhruba stejný počet lidí.
  • Změnila se ale skladba obyvatel, více než pětinu rezidentů tvoří cizinci.
  • Pražský Institut plánování a rozvoje usiluje o to, aby byli obyvatelé centra hlavního města z různých sociálních vrstev.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.