Antimonopolní úřad dokončil šetření mobilního trhu, při kterém zkoumal, zda hlavní tuzemští operátoři − T-Mobile, O2 a Vodafone − uzavřeli kartel. Trojice firem po čtyři roky nabízela shodný neomezený tarif za totožnou cenu 749 korun. Po sedmiměsíčním zkoumání ale nyní úřad (ÚOHS) konstatoval, že k žádnému porušení pravidel hospodářské soutěže na mobilním trhu nedošlo. Operátoři se tak vyhnou miliardovým pokutám, které by jim při prokázání kartelu hrozily.

Podle úřadu by na nepovolenou dohodu mezi firmami poukázaly dlouhodobě neměnné podíly na trhu. Ty se ale v čase proměňovaly, takže nelze mluvit o tom, že hospodářská soutěž neprobíhala.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.