Šance českých podniků na průnik na íránský trh se zvyšují. Státní pojišťovna EGAP uzavřela dohodu s íránskou centrální bankou, která slíbila podpořit státní záruky pro firmy z Česka. Dohodu podepsal v Teheránu místopředseda představenstva EGAP Marek Dlouhý.

"Obchodování s Íránem to určitě pomůže," vítá dohodu Otto Daněk z Asociace českých exportérů. Podle něj není vyvážení větších investičních celků bez podpory od EGAP možné. Zájem firem z Česka o osmdesátimilionový íránský trh roste. V roce 2016 stoupl český export o více než polovinu na 1,5 miliardy korun. Letošní rok se odhaduje na 1,9 miliardy korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Státní pojišťovna EGAP se dohodla v Íránu na podpoře projektů českých firem.
  • Zvyšuje to šanci českých firem na úspěch na osmdesátimilionovém íránském trhu.
  • O zajištění u EGAP žádá například česká firma Ostroj, která v Íránu vybuduje důl pro těžbu koksovatelného uhlí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru