Dlouhá léta působil současný francouzský ministr životního prostředí Nicolas Hulot jako fotograf, ekologický aktivista a v neposlední řadě hvězda přírodopisných dokumentů Ushuaïa Nature. Nyní má místo potápění se žraloky nebo létání v balonu za úkol snížit závislost Francie na jaderné energetice.

Zhruba 75 procent energie ve Francii pochází z jádra, což je vůbec nejvíce na světě.

Už v roce 2015 se Francie, tehdy v čele se socialistickým prezidentem Françoisem Hollandem, zavázala, že do roku 2025 sníží závislost na jádru na 50 procent.

K tomuto cíli se pak přihlásila i současná hlava státu Emmanuel Macron. Právě on Hulotovi nabídl funkci ministra životního prostředí. A ten ji přijal.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.