Tradiční švýcarská rodina má doma coby součást celkového majetkového portfolia zlato ve fyzické podobě. Na každého člena rodiny připadá minimálně jedna unce zlata, za každou nemovitost zatíženou hypotékou se sluší mít pět uncí a za každou už zaplacenou nemovitost aspoň deset uncí. Zlato je považováno za držák. Držák, který ovšem zhruba ze 400 dolarů za unci v roce 2005 posílil k 1900 dolarům koncem roku 2011, aby nyní klesl na necelých 1300 dolarů za unci. Zlato je ale zlato a jako takové má ve "štrozoku" aspoň ve Švýcarsku své místo. Čeští investoři − stejně jako všichni ostatní − hledají také zlatý grál, jenom by chtěli takový, jehož hodnota je v čase nezpochybnitelná a setrvale rostoucí. Kdo by odolal nákupu za deset dolarů a následnému zhodnocení na pět, deset tisíc?

V současnosti se zdají být pro takto ideální způsob zhodnocení kryptoměny, kromě bitcoinu například ethereum, dash, monero či litecoin, které takřka z nuly vystřelily k mnohaset- či mnohatisícidolarovým hodnotám. Kdo nakoupil kdysi bitcoin za pár dolarů, stal se multimilionářem. Investice se zdá být výhodnější než nemovitosti, zlato a další tradiční komodity.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Každý člověk hledá co nejlepší investici, která jej zabezpečí do konce života.
  • Teď se zdají být touto investicí kryptoměny, především bitcoin.
  • Tradiční investice sice nepřinášejí jistotu stonásobku, na druhou stranu mohou kdykoliv pomoci v nouzi, což se o virtuálních penězích říci nedá.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru