Venezuelský viceprezident Tarek El Aissami se před několika měsíci dostal na sankční seznam USA. Tamní ministerstvo financí ho považuje za mocného drogového barona, který chrání obchodníky s kokainem a dohlíží na složitou přepravní síť pro zásilky putující do USA.

Údajně má také vazby na brutální mexický drogový kartel Zetas.

"Hraje výraznou roli v mezinárodním obchodu s drogami. Usnadňuje dodávky narkotik z Venezuely. Také koordinuje a ochraňuje další drogové dealery," uvedlo ministerstvo financí USA.

Venezuela je klíčovou tranzitní zemí, odkud kokain putuje z Kolumbie jak do USA, tak do Evropy.

El Aissami, blízký spolupracovník zesnulého levicového venezuelského prezidenta Huga Cháveze, obvinění odmítá. Americké sankce označil za "provokaci".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Venezuela se pokouší vyjednávat se svými věřiteli o restrukturalizaci dluhu.
  • Vedoucím komise, která vyjednávání vede, prezident Maduro ustanovil viceprezidenta Tareka El Aissamiho.
  • Ten je ale na sankčním seznamu USA. Tamní ministerstvo financí ho považuje za drogového barona.
  • Mnozí experti se domnívají, že restrukturalizace dluhu je nemožná. Hrozí tak, že kdysi bohatá země Latinské Ameriky skončí v bankrotu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.