Do ruské prezidentské kampaně vstoupila teprve 36letá Xenija Sobčaková. A byl to vstup razantní. Hned při první televizní debatě prohlásila, že Rusko by mělo Ukrajině vrátit Krym. Moderátoři státní televize v první okamžik nevěděli, jak reagovat.

Sobčaková je v Rusku populární − proslavila se jako moderátorka ruské obdoby reality show Big Brother, pózovala na stránkách módních časopisů a dělala rozhovory s různými celebritami včetně politiků.

V letech 2011−2012 se stejně jako podstatná část moskevské střední třídy zapojila do protestů proti falšování voleb.

Na rozdíl od jiných aktivistů, kteří mnohdy skončili za mřížemi nebo v emigraci, Sobčakovou jen přestali zvát na televizní show federálních televizních kanálů. Důvod je jednoduchý. Xenija je dcerou bývalého petrohradskeho primátora Anatolije Sobčaka, někdejšího politického mentora Vladimira Putina. Ten ji kdysi houpal na kolenou a dodnes ji na veřejnosti oslovuje zdrobnělinou Xjuša.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.