Už za dva měsíce přijde velká změna ve výstavbě nových bytů. Od ledna začnou stavební úřady povolovat developerům z velkých projektů jen takové, které budou energeticky maximálně úsporné. Jinými slovy, spotřeba energií takových domů se bude blížit nule. Podle stavebních firem se dá čekat, že nová pravidla přinesou zdražení nových nemovitostí.

Děje se tak v situaci, kdy se ceny bytů v Česku vyšplhaly na rekordní úroveň. Vyhnala je tam vysoká poptávka lidí, kterou přiživila rostoucí ekonomika, nízká nezaměstnanost a především velmi levné hypotéky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Velké developerské projekty budou od ledna 2018 stavební úřady povolovat pouze za předpokladu, že se jejich spotřeba bude blížit nule.
  • Podle stavebních firem se dá čekat, že to přinese zdražení nových nemovitostí.
  • Během několika let se nová pravidla dotknou i menších bytových projektů a také rodinných domů. Bydlení se stává pro Čechy stále méně dostupným.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.