Výsledková sezona v regionu je v plném proudu, v minulém týdnu reportovaly čísla za třetí kvartál telekomunikační společnosti (CPS, MTEL), finanční domy (Pekao a Moneta) a firmy ze sektoru utilit (ČEZ, PGE, Enea). S výjimkou ČEZ, který trh zklamal z důvodu nižší než očekávané produkce elektřiny a vyšších provozních nákladů, byly výsledky ostatních společností minimálně na úrovni očekávání trhu.

Efekt zrušení roamingu v EU se v případě telekomunikačních společností ukázal relativně slabý. Výrazně vyšší negativní dopad byl v porovnání s O2 ČR patrný u polské CPS, což přisuzujeme rozdílnému mixu (vyšší podíl příchozích roamingových hovorů).

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru