Poprvé od sametové revoluce v listopadu 1989 jsou komunisté blízko tomu, dotknout se znovu moci. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš nemá podporu demokratických stran a pro svůj menšinový kabinet ji potřebuje sehnat u komunistů a extremistické Svobody a přímé demokracie Tomia Okamury. Jeho možní partneři to vědí a zvyšují požadavky na programové ústupky, za které svoji podporu vymění.

"Máme menšinový vládní koncept, který chce zahrnout všechny dobré věci z programů politických stran," prohlašuje první místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek. Pokud chce jeho strana složit kabinet, který dostane důvěru sněmovny, bez hlasů SPD a KSČM se neobejde. Sedmdesát osm poslanců za ANO vítězi voleb nestačí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • ANO se snaží složit menšinovou vládu ministrů hnutí a odborníků, potřebuje však podporu a tu nyní nejsnáze získá u KSČM a SPD Tomia Okamury.
  • Vítěz voleb Andrej Babiš vzkázal, že je částečně pro zdanění církevních restitucí, které požadují komunisté,
  • SPD je ANO ochotné přenechat vedení silových výborů - bezpečnostního a hospodářského.
  • SPD zatím odmítá spolupráci, komunisté jsou však k Babišovi vstřícnější.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.