V Česku vzniká nové politické hnutí. Zakládá je advokát a senátor Václav Láska, který chce pro příští senátní volby najít a spojit nezávislé osobnosti. "Chceme do Senátu dostat čitelné nezávislé osobnosti. Aby každý měl nějakou odbornost, kterou přispěje k práci Senátu," popisuje. K založení hnutí je potřeba 1000 podpisů, které již získal a v úterý chce požádat o registraci hnutí s názvem Senátor 21.

Bývalý protikorupční vyšetřovatel a advokát se dostal do Senátu v roce 2014 za Stranu zelených, z ní ale letos na jaře vystoupil. "Zjistil jsem, že politika v širokém spektru, kdy se věnujete všemu, i sněmovním volbám, není pro mě a že bych se chtěl soustředit na práci v Senátu," vysvětluje muž, který patří mezi výrazné senátory.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.