Čeští příznivci svobody cigaretového kouře se musí při pohledu na nový výnos papeže Františka pokřižovat. Papež zakázal prodej cigaret na území Vatikánu, a to s platností od příštího roku. Chce tak chránit zdraví lidí. "Svatý stolec se nemůže podílet na praxi, která jasně poškozuje zdraví lidí," řekl mluvčí Svatého stolce Greg Burke a ocitoval přitom statistiky Světové zdravotnické organizace (WHO), podle níž na kouření zemře každý rok ve světě více než sedm milionů lidí. Víc než kuřáky samotné bude zákaz mrzet zaměstnance, kteří mohou nakupovat cigarety se slevou. A poté je distribuovat "potřebným". Vatikán je tak druhou zemí po Bhútánu, kde je prodej tabáku zakázán od roku 2005.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru