Bylo půl šesté ráno a nad New Yorkem se ještě zdaleka nezačalo rozednívat. "Máte štěstí!" usmál se na nás jeden ze dvou policistů na rohu Čtvrté avenue a 58. ulice. "Štěstí?" nadzvedl jsem obočí.

Stáli jsme na konci fronty, která vedla dvakrát tam a zpátky po celé délce chodníku mezi Pátou a Madison avenue. Na jejím začátku byl vchod do Apple Storu v těsném sousedství newyorského Central Parku. Chrám náboženství jménem Apple.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Fronty jsou divná zvířata. Máloco nás tak moc stresuje. Bereme je jako ztrátu času a komplikaci, ať už se v nich stojí na cokoliv.
  • Na druhou stranu nás fronty něčím přitahují. Nebo přinejmenším vzbuzují zvědavost.
  • Jejich existence nás upozorňuje na něco speciálního a výjimečného. Protože jinak by v nich lidé přece nestáli, ne?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru