Budoucí český premiér Andrej Babiš se pokaždé rozčílí, když mu někdo předhodí, že je euroskeptik. Tvrdí o sobě, že je Evropan, ale kritický. Postoj k EU se přitom po parlamentních volbách v Česku ukazuje jako jedna ze silných dělicích linií nejen mezi politiky, ale i ve společnosti. A Babiš se snaží zbavit nálepky, kterou získal kvůli některým výrokům v předvolební kampani.

Vysvětluje to například v dopise, který v týdnu před českými parlamentními volbami rozeslal velvyslancům akreditovaným v Česku. Snažil se v něm rozptýlit obavy zahraničních spojenců z toho, co nastane po jeho volebním vítězství.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.