Co je vám nejblíž? Co k sobě máte nejblíž? Co u sebe vlastně máte pořád? Koho či co vídáte nejčastěji? Na koho či co si vzpomenete stokrát denně? Pro řadu z nás se naším nejbližším bližním postupně stává, možná překvapivě, již nikoli člověk, ale náš kapesní počítač/telefon.

Je to náš průvodce životem, rádce, jsou to naše externí ústa, oči, mozek, paměť a tak dále. Nepředpokládám, že byste s někým z vašich blízkých trávili tolik času jako s vaším telefonem. Je to také první věc, na kterou mnoho z nás po ránu sahá, a poslední věc, které se dotýká před spaním. Chodíte s ním do práce, na chalupu, do kina, na pivo, na rande, na záchod. Naším největším bližním je náš telefon. Naše zbraň, náš pracovní nástroj i zdroj zábavy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru