Nejbohatší Chorvat Ivica Todorić, podezřelý ze zpronevěry a falšování účetnictví ve svém potravinářském kolosu Agrokor, se přestal ukrývat a přihlásil se policii v Londýně. Zaplatil ale kauci a do vazby nemusí. Mezinárodní zatykač na něj vydalo Chorvatsko, které chce jeho případ řešit doma. Todorić unikal úřadům téměř dva měsíce, mluvilo se o tom, že je ve Velké Británii nebo ve Švýcarsku.

"Teď nás čeká běžná procedura vydání. Jako podezřelý má Todorić svá práva a věřím, že jich využije," uvedl chorvatský premiér Andrej Plenković.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nejbohatší Chorvat Ivica Todorić se vydal policii v Londýně. Do té doby se nevědělo, kde přesně pobývá.
  • Chorvatsko na něj vydalo evropský zatykač. Vydání do Chorvatska se ale Todorić hodlá bránit. Tvrdí, že je obětí "politické perzekuce".
  • Policie aktuálně vyšetřuje 14 osob, a to jak Todoriče, tak jeho dva syny a zetě, kteří stejně jako on čelí obvinění z falšování účetnictví a zpronevěry.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.