Přesně před rokem byl Donald Trump zvolen americkým prezidentem. A včera dali v guvernérských volbách ve státech New Jersey a Virginie, jakož i v New Yorku, kde se hlasovalo o novém starostovi, voliči jednoznačně přednost kandidátům Demokratické strany.

Hezky se to sešlo, takže nepřekvapuje, jak se ve Spojených státech hned roztrhl pytel s úvahami, šířenými zejména demokraty, že se Amerika po roce vzbouřila a chystá se od nynějška posílat republikány do háje, tedy do doby, než bude v Bílém domě šéfovat někdo slušnější a soudnější. Hojně používaná je proto i nedávná fotografie zachycující cyklistku Juli Briskmanovou, která vztyčeným prostředníkem zdraví Trumpovu prezidentskou kolonu, jedoucí kolem ní po silnici právě ve Virginii.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ve volbách v New Jersey, Virginii a New Yorku drtivě zvítězili demokraté.
  • Kdekdo v USA tak už věští lavinu, která prý smete Trumpa a jeho republikány.
  • Jenže tak daleko nejsme, demokraté ještě musí na mnohém dost zapracovat, aby byli přijatelní pro celou Ameriku.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru