Kousek nad pražským Národním muzeem je hned vedle proslulé restaurace Demínka méně známá suterénní hospoda s polopatickým názvem U Demínky. U vchodu svítí do tmy cedule "Kácovský klub české hospodské kultury" a další nápis upozorňuje: "Po dobu natáčení celovečerního filmu Tradice vinohradských hospůdek je kapacita pro členy omezena."

Dovnitř se ale jen tak nedostanete. Dveře lokálu nejdou zvenčí otevřít, je třeba zvonit. Mě však v domluvený čas čeká majitel podniku Pavel Velíšek, 61letý výřečný muž ve svetru. Sestupujeme po třech schůdkách do pivnice. Tedy vlastně do "klubu", jak mě pan Velíšek opakovaně opravuje.

V článku se dále dozvíte

  • Pět měsíců po zákazu kouření v restauracích se v některých hospodách zase dýmá.
  • Založili tam klub, natáčejí film o kuřácích nebo prostě jen mají "soukromý večírek".
  • A úřady tápou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.