Maskovaní policisté umístili na okenní mříž trhavinu, odpálili ji a vtrhli do bytu. Komentář v televizních zprávách hovořil o zadržení několika mužů vybavených noži a pistolemi, kteří plánovali žhářské útoky na státní budovy. Policie zabavila také symboliku hnutí Artpodgotovka, prohlášeného letos v létě za extremistické.

Jeho lídr Vjačeslav Malcev reagoval, že jde o provokaci a že zadržení neměli s hnutím nic společného. Ať již je to jakkoli, Kreml dal jasně najevo, že každý, kdo bude hovořit o revoluci, špatně skončí.

Hlavní tváří hnutí Artpodgotovka, česky Dělostřelecká příprava, je právě Malcev, vousatý padesátník ze Saratova, který se označuje za nacionalistu a anarchistu. Především je to ale úspěšný vloger, na YouTube každý den publikuje dlouhé monology, ve kterých kritizuje korupci, Kreml, kapitalismus, prezidenta Vladimira Putina a komentuje ruské i světové události.

Většinu videí vidělo okolo dvou set tisíc lidí, některá mají až přes milion zhlédnutí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Policie tvrdě zasáhla proti příznivcům opozičního vlogera Vjačeslava Malceva a některé z nich obvinila z přípravy žhářských útoků.
  • Výstřední Malcev utekl do emigrace a vyhlásil revoluci na 5. listopadu. Ten den ale bylo v Moskvě a Petrohradu několik stovek lidí zatčeno.
  • Počet protestů letos stoupá, většina z nich ale má sociálně-ekonomické pozadí. Nejvíce se protestuje proti zdražování a jednání úřadů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.