Podnikatel Jakub Zajíc spolu s parťákem Lukášem Žďárským v Praze vdechli život třem na první pohled neobyvatelným místům. Z ruin bývalého skladiště na Radlické vybudovali multifunkční společenský prostor, ze smíchovské truhlárny oblíbenou kavárnu a z neotřelého holešovického továrního prostoru vznikla kombinace konceptů od obchodu po taneční studio. Kolem těchto prostor vznikla komunita mladých lidí, ale letos je dohnala chybějící razítka stavebního úřadu a podnikatelé je museli zavřít. Definitivní "stopku" to pro ně ale neznamenalo. "Úplný konec jsme si nikdy nepřipustili. Věděli jsme, že některé chyby, které jsme udělali, jsou napravitelné. Není tak nic ztraceno," říká Zajíc.

HN: Zatím se vám podařilo získat potřebná povolení jen pro holešovický Vnitroblock, který jste znovu otevřeli. Co vás dohnalo? Nevelká důslednost v začátcích?

Určitě. Řekl jste to vlastně přesně. K důslednosti bych přidal i neznalost.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podnikatel Jakub Zajíc stojí za pražskými podniky Kavárna, co hledá jméno nebo Radlická kulturní sportovna. Letos jeho projekty dohnala chybějící razítka úřadů.
  • Ze tří míst, která vznikla v podstatě z ruin, je aktuálně otevřený jen holešovický Vnitroblock. "Byly to bolesti a velká škola, ale náš tým vesměs drží. Lidé nás neopustili," říká v rozhovoru Zajíc.
  • Do podnikání vstupoval společně s Lukášem Žďárským, dnes už jsou majitelé čtyři. S tím se změnila i organizace byznysu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.