Večerní vlak z Olomouce do Prahy má sice dvacetiminutové zpoždění, ale na dvojici stojící na peronu není znát žádná větší rozmrzelost. Naopak, Jiří a Eva Drahošovi si povídají a pochvalují si prožitý den.

Kdo je během dne viděl v ulicích, jak se vedou za ruce, mohl si tipovat na starší pár, který si vyjel na výlet. Ve skutečnosti to ovšem žádné volno nebylo. Osmašedesátiletý Drahoš, který podle průzkumů veřejného mínění patří mezi hlavní favority prezidentských voleb, prožíval další den kampaně.

A bylo na něm patrné, že si je vědom výtek kritiků, podle kterých doposud vystupoval možná až příliš obecně, akademicky a nezajímavě.

"Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček mě označil za fíkus. Tak jsem se v pražské botanické zahradě nechal s fíkusem vyfotit a podrobil jsem fotku vědeckému zkoumání," vyprávěl bývalý předseda Akademie věd během odpoledního setkání s lidmi.

Evidentně se mu dařilo přítomné bavit. Historce se smáli, stejně jako pointě, že nakonec žádnou podobnost s fíkusem nenašel.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.