Tak dlouho čekalo Česko na překvapení ve finále úterní uzávěrky nominací pro lednovou volbu prezidenta, až se dočkalo … Mirka Topolánka. Žádná další, natož neokoukaná politická esa se na poslední chvíli mezi uchazeči o Hrad neobjevila.

Nejde o to, že by někdejší premiér nebyl silnou a zajímavou personou. Naopak. Nenormální ale je, když expolitik zatížený sérií skandálů a nuceným odchodem z vládních i stranických funkcí oznámí po sedmi letech v ústraní prezidentskou kandidaturu a ihned se vyhoupne mezi tři hlavní favority. Cosi to vypovídá o úrovni soupeřů, kteří na kampani pracují už řadu měsíců. Ale i o smýšlení a náladách českých voličů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Žádná další, natož neokoukaná esa se na poslední chvíli mezi uchazeči o Hrad neobjevila.
  • Vypovídá o nízké úrovni prezidentských kandidátů, když se skandály obtížený veterán Topolánek ihned vyhoupne mezi tři hlavní favority.
  • Českou politiku už dlouho ochromuje nedostatek výrazných osobností a příchylnost voličů k vyzkoušeným "autoritám".

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru