Digitální hrozby v posledních letech eskalují po celém světě. Jenom prostřednictvím blokačních virů provedli hackeři loni každý den na čtyři tisíce útoků. Ve srovnání s rokem 2015 je to nárůst o 300 procent a rizika nepolevují.

"V minulosti se hackeři soustředili jenom na peníze nebo šlo o aktivismus a chuť se zviditelnit. Dnes jsou peníze sice stále hlavní cíl, ale jsou v útocích různě skryty. Místo vykradení bankovních účtů jde třeba o zpeněžení citlivých informací nebo krádež identity," popisuje motivaci útočníků Karel Obluk, odborník na kybernetickou bezpečnost z Evolution Equity Partners.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.