Plynárenský koncern Gazprom a státní banka VTB financovaly koupi akcií Facebooku a Twitteru. Vyplývá to z takzvaných Paradise Papers, dokumentů uniklých z offshorové společnosti Appleby. Podnikatel Jurij Milner, který koupi akcií organizoval, tvrdí, že koupě neměla nic společného s loňským zasahováním do amerických prezidentských voleb.

Milner, jehož majetek je odhadován na více než čtyři miliardy dolarů, založil v roce 2006 investiční fond Digital Sky Technologies (DST), který se specializuje na start-upy. O dva roky později se k němu přidal spolumajitel londýnského Arsenalu Ališer Usmanov, pátý nejbohatší Rus.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ruský podnikatel Jurij Milner financoval nákup podílu ve Facebooku a Twitteru z prostředků státní banky VTB a polostátního Gazpromu.
  • Miliardář Milner vysvětluje, že šlo výhradně o byznys a nákup nemá nic společného s loňským ovlivňováním amerických prezidentských voleb.
  • Milner ale také investoval vlastní prostředky do start-upu založeného zetěm prezidenta Trumpa Jaredem Kushnerem.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.