Slovenským liberálům nelze upřít, že mají důvod se radovat. Protože pokud se analyzují výsledky sobotních župních voleb, v nichž prohrál jak extremista Marian Kotleba, tak vládní strana Směr, tak jsou to právě středopravé síly liberální demokracie, které slaví úspěch. A právem se Slovensko dostalo do titulků jako země, která ve střední Evropě zvrátila německo-rakousko-český trend posilování pravého extrému.

Původně totiž župní volby s pozorností soustředěnou na Banskou Bystrici měly být jakýmsi kvazireferendem o extremismu. Povedlo se sice Kotlebu porazit a z 335 kandidátů jeho strany do krajských zastupitelstev postoupili jen dva (sám Kotleba a jeho dvojka Milan Uhrík), ale to jen proto, že župní volby vlastně představují osm různých volebních obvodů, v nichž se hlasuje většinovým systémem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.