Jen několik desítek hodin před očekávanou návštěvou amerického prezidenta Donalda Trumpa plánovanou v rámci jeho cesty po pěti asijských státech zasáhl Vietnam mohutný tajfun. Do včerejška si vyžádal přes šedesát lidských životů, další tři desítky lidí se pohřešovaly. Damrey, jak živel označili meteorologové, přinesl mohutné deště, které zcela zdemolovaly kolem dvou tisíc domů a desítky tisíc těžce poškodily. Některá níže položená města a vesnice se ocitly zcela pod vodou, na mnoha místech byla přerušena dodávka elektřiny. Škody zaznamenalo také město Danang, kde se zítra schází summit států Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC), na nějž míří i Trump. Naplánováno tam má i setkání se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru