Svěží vánek Topolánek. Heslo, s nímž kandidoval Mirek Topolánek v roce 1996 do Senátu, který se pro něj stal jeho slovy "mateřskou školou politiky", je nyní potřeba pozměnit. V momentě, kdy bývalý premiér za ODS oznámil prezidentskou kandidaturu, se z větérku stal pořádný fičák.

Je to znát z reakcí protikandidátů. Jiří Drahoš na Twitteru hudruje, že těch expremiérů, kteří se v prezidentské funkci pokoušejí zachraňovat Česko, je už nějak moc. A Miloš Zeman adresoval Topolánkovi temnou výhrůžku: "Jezdi do toho Jižního Súdánu projednávat energetický projekty, ale dávej pozor, aby tě tam nesežrali, a hlavně − do politiky už se nepleť." Inu, už to tak bývá, že něčí význam a síla se pozná nejlépe podle intenzity obav jeho soupeřů či nepřátel.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Mirka Topolánka by na Hradě uvítala "nebabišovská" část byznysu.
  • Sbírat hlasy bude napravo od středu, sympatický ale může být i některým voličům Miloše Zemana.
  • Celkově by se Topolánek mohl dostat hodně vysoko nad patnáct procent hlasů, což ho může poslat do druhého kola.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru