V červnu se pražská sociální demokracie připravovala na to, že jejím kandidátem na primátora by mohl být příští rok na podzim náměstek na magistrátu Petr Dolínek. Po propadu strany ve sněmovních volbách však jeho šance klesají a ČSSD zřejmě v následujících měsících bude hledat jinou tvář na předvolební billboardy. To však neznamená, že Dolínek ztrácí politický vliv.

"Všechno je hrozně syrové, ale myslím si, že spíše ne," řekl vlivný pražský sociální demokrat a europoslanec Miroslav Poche na dotaz, zda má Dolínek šanci být jedničkou v komunálních volbách v roce 2018. "Náš pražský lídr by spíše měl vyvodit odpovědnost sám," poznamenal k situaci senátor a bývalý ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Místopředseda Petr Dolínek měl být kandidátem ČSSD na post primátora Prahy.
  • Po volebním debaklu v Praze se ale naděje tohoto mladého politika zmenšují.
  • Z vrcholových pozic ve městě se stahuje i ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík nebo exministr Karel Březina.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.