Zatímco výstavba nákupních center v Česku stagnuje a v příštím roce poprvé za posledních 22 let žádné nové nevznikne, vlastníci stále více investují do rozšiřování již stávajících obchodních domů.

V pátek se v Českých Budějovicích otvírá modernizované centrum IGY. Do toho za poslední rok a půl investovala skupina CPI Property Group většinového vlastníka Radovana Vítka zhruba 750 milionů korun. Část peněz mířila do rekonstrukce 12 let starých prostor a část do přístavby nového objektu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Výstavba nákupních center v Česku stagnuje. Většina nových obchodních ploch v následujících letech vznikne rozšiřováním stávajících budov.
  • Centrum IGY v Českých Budějovicích se stalo největším obchodním centrem Jihočeského kraje. Skupina CPI Property Group do něj investovala 750 milionů korun.
  • Obchodní centra rozšiřují restaurační plochy. Návštěvníkům již samotné obchody nestačí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru