Pro Radka Vondráčka, který má velkou šanci za ANO šéfovat Poslanecké sněmovně, to neměla být před čtyřmi lety nijak výjimečná schůzka. Vondráček měl v Kroměříži dosti známou advokátní kancelář a přímo od soudu zamířil na schůzku, kde se mělo mluvit o hnutí ANO. Tehdy ještě netušil, že za pár okamžiků začne svůj život možná až osudově spojovat s ANO, Andrejem Babišem a Jaroslavem Faltýnkem.

"Přišel jsem a nikoho z přítomných neznal. Úplnou náhodou jsem si ale sedl vedle člověka, který mi byl od první chvíle sympatický. Byl to pan Faltýnek. Vůbec jsem nevěděl, že to je pravá ruka pana Babiše," vzpomíná Vondráček. Až taková náhoda to však nebyla. Faltýnek bydlel v nedalekém Prostějově a sháněl do ANO lidi. A protože měl spoustu kontaktů díky podnikání i dřívějšímu působení v ČSSD, znal se dobře s kroměřížským podnikatelem Vladimírem Baďurou − což byl jeden z klientů advokáta Vondráčka. Kruh se uzavřel.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?