Pro Radka Vondráčka, který má velkou šanci za ANO šéfovat Poslanecké sněmovně, to neměla být před čtyřmi lety nijak výjimečná schůzka. Vondráček měl v Kroměříži dosti známou advokátní kancelář a přímo od soudu zamířil na schůzku, kde se mělo mluvit o hnutí ANO. Tehdy ještě netušil, že za pár okamžiků začne svůj život možná až osudově spojovat s ANO, Andrejem Babišem a Jaroslavem Faltýnkem.

"Přišel jsem a nikoho z přítomných neznal. Úplnou náhodou jsem si ale sedl vedle člověka, který mi byl od první chvíle sympatický. Byl to pan Faltýnek. Vůbec jsem nevěděl, že to je pravá ruka pana Babiše," vzpomíná Vondráček. Až taková náhoda to však nebyla. Faltýnek bydlel v nedalekém Prostějově a sháněl do ANO lidi. A protože měl spoustu kontaktů díky podnikání i dřívějšímu působení v ČSSD, znal se dobře s kroměřížským podnikatelem Vladimírem Baďurou − což byl jeden z klientů advokáta Vondráčka. Kruh se uzavřel.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.