Pick-upy definitivně přestávají být pouhými pracovními vozy. Naznačila to už vlna nových modelů, které se na trhu objevily za poslední dva roky. Nyní přichází Mercedes-Benz X, který lze vnímat i opačně, tedy jako velký luxusní automobil s bohatou elektronickou výbavou. Ten jen tak mimochodem zvládne jízdu těžkým terénem a unese tunový náklad. U Mercedesu si natolik věří, že ho nabídnou v Evropě, Austrálii, Jižní Africe i Jižní Americe. A právě tam, v Andách na hranicích Chile a Argentiny, ho HN testovaly ve městě, v terénu i extrémní nadmořské výšce.

Na začátek se sluší zmínit, že Mercedes nepostavil pick-up sám. Jako základ využil pick-up Nissan Navara, který v aktuální podobě přišel na trh zhruba před dvěma lety. Japonci ještě předtím nabídli svou konstrukci také Renaultu. Ten z ní postavil model Alaskan. V Mercedesu zašli ale mnohem dál než ve francouzské automobilce, kde v podstatě jen změnili masku chladiče. Němci nasadili vozu nejen vlastní design, ale i výbavu a patřičně upravili také jeho chování.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.