Každý, kdo kdy navštívil Spojené státy, se s tím setkal. Chtěl-li si dát pivo či jiný alkohol na ulici, musel lahev schovat do apartního, leč neprůhledného hnědého papírového pytlíku a dbát na to, aby byla celá lahev skutečně přikrytá. Pít na ulici je prostě neslušné. Vědí to i místní bezdomovci, kteří kulturu papírových pytlíků kvůli pokutám a popotahování s policisty beze zbytku přijali. Papírový pytlík má zřejmě kolemjdoucí, především z řad nezletilých, ochránit před démonem alkoholu. Jinak je ovšem hnědý pytlík jasným poznávacím znamením, že sodovku dotyčný vskutku nepije.

Žádné jiné omezení (kromě věku) ovšem nikoho nenapadlo.

Zastupitelé Prahy 1 šli v obraně střízlivosti ještě o kapku dál. Papírový pytlík nestačí. Pokutu bude moci dostat každý, kdo bude mít v ruce otevřenou lahev alkoholu, bez ohledu na to, jestli z ní pije, či nikoliv.

Opatření je prý určené pro turisty, kteří naprosto nezodpovědně odmítají utrácet peníze v hospodách a zcela bezostyšně popíjejí venku, zejména, je-li horko.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zastupitelé Prahy 1 brání střízlivost.
  • Pokutu bude moci dostat každý, kdo bude mít v ruce otevřenou lahev alkoholu, bez ohledu na to, jestli z ní pije, či nikoliv.
  • Opatření je prý určené pro turisty, kteří naprosto nezodpovědně odmítají utrácet peníze v hospodách a zcela bezostyšně popíjejí venku, zejména, je-li horko.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru