Assassin's Creed patří k nejúspěšnějším herním sériím na světě s více než 100 miliony prodaných kopií. Poslední hry série ale působily unaveně. K desátému výročí série však Ubisoft přichystal překvapení. Nový díl Origins je úplně jinou hrou. Dalo by se dokonce říct, že jde o kopii veleúspěšného Zaklínače 3 zasazenou do atraktivního prostředí starého Egypta.

Hlavní hrdina Bayek je medžáj, příslušník speciálních vojenských oddílů medžájů, sloužících jako ochranka faraona. Upadl ale v nemilost a snaží se pomstít smrt svého syna. Osobní motiv a zároveň propojení s vládci starobylého Egypta daly tvůrcům hry úžasné možnosti pracovat s příběhem a otevřít hráčům obrovský a rozmanitý svět, ve kterém strávíte spoustu času v pouštních oblastech i velkých městech, jako je Alexandrie, včetně legendární knihovny, nebo Gíza. Místo dalšího spiknutí templářů budete ovlivňovat budoucnost Egypta a přispějete ke vzniku sekty hašašínů. Už to samo o sobě je nové a zajímavé. Ze Zaklínače si autoři "hašašína" navíc vzali inspiraci i při tvorbě herních úkolů, které jsou rozmanitější a často spojené s vlastním samostatným příběhem.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?