Výpadky dodávek elektřiny nejsou nic výjimečného. I bez dramatické bouře k nim dochází z nejrůznějších důvodů včetně plánovaných odstávek. Pokaždé ale může i pouhé zakolísání v síti poškodit elektroniku. A pokud nejste připraveni, znamená výpadek problémy nejen s televizí či počítačem a internetem, ale také s vytápěním, světlem nebo vařením. Odpovědí na potenciální problémy s elektřinou jsou "baterky" v nejrůznějších podobách a provedeních.

Baterie pro celý dům

Vize Elona Muska o domech vybavených solárními panely a velkými akumulátory, které přes den vyrobenou energii uvolňují v případě potřeby, je lákavá, ale drahá. Tesla zveřejnila pouze jediný údaj o prodejích v USA − 80 tisíc objednávek v roce 2016. To má k masovému rozšíření daleko. Cenový odhad na vybavení domácnosti baterií, která zvládne denní provoz, se pohybuje mezi 150 a 300 tisíci korunami bez vlastních solárních panelů a případných zásahů do jističů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru