Spousta rozhodnutí jeho předchůdců se mu nelíbí, ale respektuje je.

Jiří Skalický, ředitel odboru památkové péče na pražském magistrátu, také nesouhlasí s některými postoji státního Národního památkového ústavu, další instituce, jež pečuje o historické budovy.

HN: Co říkáte na nové stavby jako Quadrio, které vidíte odsud z okna své kanceláře?

Quadrio (prosklený obchodní komplex nad stanicí metra Národní třída, pozn. red.) je podle mě předimenzovaná a relativně levně vyhlížející stavba.

Ale projekt měl v době mého nástupu do funkce územní rozhodnutí a stavební povolení, a mně nezbylo nic jiného, než abych všechny změny stavby před dokončením podepisoval. Jsem obecně pro to, aby správní rozhodování bylo kontinuální. Když jednou můj předchůdce dal na projekt naše razítko, tak to musím respektovat, ať se mi to líbí, nebo ne. Musely by vzniknout mimořádné nové objektivní skutečnosti, které by mě přiměly stanovisko změnit a pak si je případně i obhájit před soudem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Spíše než budova Transgasu si zaslouží památkovou ochranu obchodní dům Kotva, říká Jiří Skalický, šéf pražských památkářů.
  • Myšlenka jednoho státního stavebního úřadu se mu zamlouvá.
  • Stavební úřady v městských částech podle něj velmi podléhají vlivu politiků.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.