Každý zná rčení o kapitánovi, který uteče z lodi. Obvykle se tím chce říct, že někdo se vytratil dřív, než by měl.

Z lodi katalánské nezávislosti nyní utekl kapitán Carles Puigdemont do ciziny. Utekl nikoliv jako poslední, jak by se slušelo, nýbrž jako první, prostě sotva plavidlo vyplulo a začalo se naklánět.

Může sice před novináři svůj přesun do Bruselu obhajovat jakkoliv, třeba že mu jde jen o internacionalizaci boje za samostatnost a podobně.

Ale spíš zapůsobil dojmem, že je jako vůdce národa zbabělý.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Carles Puigdemont utekl z Katalánska do Belgie.
  • Prý mu jde o internacionalizaci katalánského boje o nezávislost.
  • Spíše ale zapůsobil jako zbabělec.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru