Nejprve se musím přiznat k jednomu "mladickému hříchu". Bylo mi 12 let. Ve škole jsem měl za úkol napsat sloh na téma "boj s nezaměstnaností". Byl jsem přesvědčen, že mám perfektní nápad. Ten spočíval v tom, že se ženy vzdají svých zaměstnání a zůstanou v domácnosti. Tím by vzniklo okolo 50 % pracovních míst navíc, čímž by téma "nezaměstnanost" bylo vyřešeno.

Dnes vím, že to samozřejmě byl úplný nesmysl. Dokonce by se mohlo zdát, že u nás v kanceláři ženy upřednostňujeme. Ze sedmi partnerů jsou tři ženy, ze čtyř advokátů jsou také tři ženy. Mezi osmi koncipienty je dokonce sedm žen. Nevybíráme ale spolupracovníky podle jejich pohlaví, nýbrž podle jejich výkonnostního profilu. Požadujeme, aby všichni naši právníci měli vynikající odborné znalosti. V ideálním případě absolvovali také zahraniční program. Při důkladném přijímacím řízení jsou tyto předpoklady ověřovány několika partnery. A jednoduše se ukázalo, že ženy v průměru naplňují tyto vysoké požadavky častěji než jejich mužští kolegové.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru