Matkou všech konspiračních teorií, a že jich na světě mezi lidmi koluje bohužel hodně, je s trochou nadsázky tvrzení, podle něhož Lee Harvey Oswald, americký marxista, jenž prošel výcvikem v námořní pěchotě USA, nebyl vrahem prezidenta Johna F. Kennedyho.

Že by Oswald nemohl ze svého okna v šestém patře budovy tak přesně zamířit, aby zasáhl Kennedyho hlavu v pohybujícím se autě na silnici pod ním, že tam zkrátka musel být ještě někdo jiný, kdo střílel. Že se úřadům − tuze podezřele − nikdy nepodařilo definitivně zjistit, kolik střel bylo vypáleno, jestli dvě, nebo tři, a že ta první nemohla proniknout Kennedyho hrudí a pak ještě i hrudí a zápěstím texaského guvernéra Johna B. Connallyho, který také seděl v prezidentově voze.

A tak dále. Že to celé muselo být komplotem CIA nebo KGB či kubánské tajné služby, čehož nepřímým důkazem pak má být to, že byl Oswald dva dny po atentátu sám zavražděn, když jej policie, která jej zatkla brzy po činu, odváděla před zraky veřejnosti do jiné vazební cely.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru