Pořízení stavebnice z lega je většinou spíše radost než investice. Některé modely této hračky z Dánska se ale mohou prodávat až za několikanásobek původní ceny. S kostičkami lega po světě obchodují desítky tisíc lidí, zájem o ně roste v poslední době v Asii. Stejně jako uměleckým dílům je ale potřeba legu rozumět, říká podnikatel Michal Šnobr, který pracuje pro skupinu J&T. Už deset let buduje sbírku stavebnic a vlastní miliony kostek lega, z nichž staví modely českých hradů a zámků. Část z nich se brzy stane součástí pražského hračkářství Hamleys.
HN: Jak jste se k legu dostal?
Odmala jsem stavěl, nejdříve z kostek z východního Německa, které ale nedržely u sebe. Pak jsem dostal takové, které držely, byly barevnější, měly více tvarů a hlavně systém. Proto jsou fenoménem a mají velkou hodnotu, i kostky staré desítky let se dají použít.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Byznys podle HN
Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?
Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru