Po devíti letech vyšel z vězení Bohumír Ďuričko, hoteliér, kterého neblaze proslavila vražda Václava Kočky mladšího na autogramiádě tehdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Ďuričko v červnu 2009 dostal trest 12,5 roku, soud ale včera vyhověl jeho žádosti o propuštění. Stanovil však sedmiletou, tedy maximální podmínku a nařídil propuštěnému i řadu dalších omezení, například že nesmí pít alkohol (protože v opačném případě prý může být nebezpečný). O Ďuričkově rozpoložení a plánech vypovídá, že hned od vězeňské brány zamířil do kanceláře advokáta, u něhož si chtěl vyzvednout neprůstřelnou vestu. Zřejmě je přesvědčen, že pro rodinu a blízké zavražděného případ neskončil a budou se mu chtít pomstít.

jarvis_59f75e5a498e089684e333fa.jpeg
Bohumír Ďuričko po propuštění z vězení
Foto: ČTK

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru