Třiasedmdesát let po Slovenském národním povstání si Banská Bystrica a její okolí musí tento týden zopakovat boj proti fašismu. Věčný oheň v památníku SNP v centru města bude hořet i 4. listopadu, kdy Slováci ve volbách vyberou regionální zastupitelstva a župany, obdobu českých hejtmanů. Právě na Banskou Bystrici je upřena pozornost, protože tu před čtyřmi lety nečekaně vyhrál šéf extremistické strany Marian Kotleba.

Zjednodušeně řečeno, pokud by se ho podařilo porazit, nástup extremistů do slovenské politiky, potvrzený loňským úspěchem Kotlebovy Lidové strany Naše Slovensko v parlamentních volbách, by se zpomalil.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Slováci v sobotu volí regionální zastupitelstva a šéfy regionů.
  • Nejsledovanější je souboj v Banské Bystrici, kde post župana obhajuje extremista Marian Kotleba.
  • Experti čekají, že k volbám v Banskobystrickém kraji přijde hodně lidí a že mohou ovlivnit další sílu extremistů v politice.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.