Již třikrát oznámila Miss Swiss, jak rodačce z Košic usazené ve Švýcarsku říkají média i její fanoušci, konec své tenisové kariéry. Dvakrát se na kurty vrátila, teď po finále čtyřhry na Turnaji mistryň v Singapuru, kde spolu s Číňankou Čanovou prohrála s česko-maďarským párem Hlaváčková−Babosová, je to prý definitivní. Sedmatřicetiletá Martina Hingisová zazářila již jako zázračné dítě, když ve svých čtrnácti letech vyhrála jako nejmladší tenistka zápas na grandslamu. Následovalo pět grandslamových titulů a 209 týdnů strávených na vrcholu žebříčku nejlepších tenistek (nějakou dobu v singlu i deblu zároveň). Nejen tenisem ale přitahovala pozornost. Vedle podezření na užívání kokainu, kvůli němž chtěla již jednou kariéru ukončit, plnila stránky bulvárních médií nesčíslnými milostnými avantýrami (zasnoubená byla i s tenistou Radkem Štěpánkem).

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru