Do české politiky se vřítili podobně jako na začátku 90. let snowboardisté na lyžařské svahy. I první jezdci na širokých prknech mluvili jinak než okolí, nápadně se oblékali a často smáli. A obdobně jako je pro lyžaře, který je na trati nad snowborďákem, těžké odhadnout, zda zatočí vlevo, nebo vpravo, tuší jen málokdo, kam se Česká pirátská strana nakonec vydá.

Její předseda Ivan Bartoš je příznačným reprezentantem téhle osobité party. Sedmatřicetiletý rodák z Jablonce nad Nisou s vlasy spletenými do dredů dokáže být usměvavý, vstřícný a stejně tak ostrý jako nabroušená hrana. Všichni mají v paměti, jak se brzy po volbách vysmál prezidentovi Miloši Zemanovi, který se vyjádřil pochvalně o pirátské kompetenci v oblasti moderních technologií a zval je do vlády. "Nevím, jestli je pan prezident kompetentní hodnotit znalosti někoho v IT," řekl Bartoš.

Stejně razantně odmítl muž, který nosí stále džíny a koženou bundu, jet za Andrejem Babišem k hovorům o případné koalici do miliardářova sídla v Průhonicích.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.