Když novinářům spílá kdekdo, měli by se cítit klidní, protože si asi s nikým nezadali. Ale situace, kdy se předseda strany Svoboda a přímá demokracie dožaduje zestátnění Českého rozhlasu a České televize a kdy předseda TOP 09 obviní bez důkazů novináře, že je zkorumpovaný, tady ještě nebyla. Oba dva by se svorně ohradili, kdyby se o nich řeklo, že mají něco společného. Ale přece, oba rozčiluje to samé − jak se o nich ten či onen novinář vyjádřil.

Oběma je nutno vzkázat, že pokud jim něco vadí, pokud o nich ten či onen novinář lhal, ať si podle zákona vyžádají opravu nebo podají žalobu. Asi to ale neudělají. S výmluvou, že soudy jsou pomalé a výsledek nejistý.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Povolební výpady politiků míří na samotnou svobodu slova.
  • Samotná média jsou pod obrovským ekonomickým tlakem, a proto jsou zranitelná.
  • Proti případným pomluvám či lžím nezávislých médií se dá hájit u nezávislých soudů. Obojí je nutné si chránit.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru