K volebnímu úspěchu pravicových radikálů z hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury podle analytiků nemalou měrou přispěly bulvárně laděné volební noviny. "Napomohly získat hlasy od těch, kdo se nepohybují na sociálních sítích. Představily Okamuru jako lidového politika, který je odhodlán ochránit českou společnost před všemožnými hrozbami," soudí odborník na extremismus Miroslav Mareš.

Oficiálním vydavatelem tiskoviny, která obsahuje například "Mapu smrti" s místy teroristických útoků či článek "Jak imigranti znásilnili dívku a pak ji chtěli utopit", je Michal Klement. Jde o muže z Prahy 10 bez zkušeností ve vydavatelském oboru, který − jak už před volbami informoval internetový deník Aktuálně.cz − je zaměstnán jako vedoucí prodeje v jednom z pražských autocenter. Z analýzy HN ale vyplývá, že Klement je spíše nastrčenou figurkou, za níž se skrývají skuteční tvůrci Okamurova periodika.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.